KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14897193
nr 1489 7193
Bengt Ossler
(1932-1998), Sverige
Oljemålning, Komposition. Signerad. Olja på pannå, 25x55 cm, yttermått inklusive ram: 28x59 cm
Bengt Ossler, svensk målare och tecknare född i Malmö 1932, död 1998.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 12 september 2022
kl 20:47:35
12/9 16:52:27
Bengt Ossler
Läs mer om Bengt Ossler